1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yeni iOS 14.5 güncellemesiyle kullanıcı dostu özellik geliyor – Teknoloji Haberleri

Yeni iOS 14.5 güncellemesiyle kullanıcı dostu özellik geliyor – Teknoloji Haberleri

6072b03155427f30e861664a.jpg

Uzmanlar, Apple’ın iPhone için piyasaya sürmeyi hedeflediği yeni güncellemesi hakkında kullanıcı dostu özelliği üzerine odaklanıyor. Bir süredir gündem olan ve başta Facebook’un karşı çıktığı ‘Uygulama İzleme Şeffaflığı’ pek çok uygulama geliştiricisinin de hoşuna gitmeyecek.

fakat bu özellik sayesinde kullanıcılar artık hangi uygulamaların onları izleyeceğini ayarlayabilecek. Kullanıcılara tek tek verdiği izinleri ayarlamasını sağlayacak bu yeni özellik, kullanıcı dostu olarak nitelendiriliyor. 

iOS 14.5 güncellemesi başka neler sunacak?

Kullanıcıların telefonlarında yer alan uygulamaları istedikleri gibi izinlerini ayarlayabileceği ve isterse izinlerini kaldırabileceği özellik güncelleme geldikten sonra ayarlardan görülebilecek. Bunun akabinde yeni güncelleme ile kullanıcılara başka yeni özellikler de sunulacak.

Yeni Siri sesleriyle karşılaşacak olan kullanıcılar, Apple Music uygulamasında da birkaç tasarım değişikliği ile karşı karşıya kalacak.  Öte yandan yeni kısayol eylemlerine de sahne olacak gelecek sürüm, emojilerin sayısını da artıracak. Apple Haritalar uygulaması için trafik özellikleri eklenirken bir diğer yandan Siri’yle birlikte Acil Durum Çağrısına direkt ulaşma seçeneği ekleniyor.

Yeni iOS 14.5 güncellemesiyle kullanıcı dostu özellik geliyor

Oyun tarafında da bir güncelleme alacak iPhone’lar, Xbox Series X / S veyahut PlayStation 5 oyun denetleyicisi ile kontrol edilebilecek. 

Eski telefonlarını da unutmayan Apple, 2019 yılında piyasaya sürülen ve halen en çok satılan telefonlar arasında yer alan iPhone 11 modeli için pil sağlığını yeniliyor. Ayarlar>Pil> Pil Sağlığı bölümünde yer alacak olan kalibrasyon seçeneği kullanıcılara güncelleme sunulduktan sonra otomatik olarak gelecek. 

iOS 14.5 güncellemesi ne zaman çıkıyor?

Tim Cook tarafından 5 Nisan’da New York Times’a verilen röportajda güncellemenin birkaç hafta içinde yayımlanacağı söyleniyor. Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap