1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yeni iOS sürümü çıktı: Hemen yüklemeyi yapın! – Teknoloji Haberleri

Yeni iOS sürümü çıktı: Hemen yüklemeyi yapın! – Teknoloji Haberleri

606032d555427e1b042c87f7.jpg

Apple’ın yeni iPhone ve iPad kullanıcıları için yayımladığı sürümü belli başlı güvenlik sorunlarına odaklanıyor. Bu kapsamda uzmanların hemen yüklemeniz gerekiyor diye duyurduğu güncellemenin boyutu da çok yüksek değil. iOS 14.4.2 olarak adlandırılan yeni sürümde güvenlik problemleri ve kullanıcıların yaşadığı bazı küçük sorunlar düzeltiliyor. 

iOS 14.4.2 GÜNCELLEMESİ VE iPADOS 14.4.2 GÜNCELLEMESİ GELDİ

iPadOS da 14.4.2 sürümü iPhone’daki ortak sorunlara odaklanıyor. Yeni sürümle birlikte kullanıcılar için Safari’deki bir açık düzeltildi. En kısa zamanda indirilmesi öneriler sürümde ‘Webkit’ ekleniyor. Güvenlik açığı kötü amaçlarla hazırlanmış internet sitesinin içeriğinin işlenmesini ve diğer siteler arasındaki komut dosyalarında komut dosyası oluşturmaya sebep olabiliyor. Sürüm de bu problemleri odağına alıyor. 

Yeni iOS sürümü çıktı: Hemen yüklemeyi yapın

Yeni bir güvenlik açığı sonrası yayımlanan bu yeni güncelleme, iPhone 6s ve üstündeki modeller için piyasaya çıktı. iPad tarafında ise iPad Pro’nun tüm modelleri için, iPad Air 2, iPad 5.nesil, iPad Mini 4 ve iPod Touch(7.nesil) ve üstü cihazlara gelmiş durumda. 

Daha eski cihazlara sahip olan kullanıcılar içinse Apple 12.5.2 güncellemesini yayımlamıştı. Haber Kaynağı

Yorum Yap

Yorum Yap